Katarzyna Sabynicz

radca prawny

Prowadzę kancelarię radcy prawnego i specjalizuję się w doradztwie prawnym i reprezentacji w sprawach sądowych, których przedmiotem jest uregulowanie stanu prawnego nieruchomości, spory o własność i podziały majątkowe oraz obsługa prawna przedsiębiorców z branży budowlanej i pokrewnych.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Nazywam się Katarzyna Sabynicz, od 2015r. jestem radcą prawnym. Moim głównym celem zawodowym i jednocześnie pasją, jest obsługa prawna wszelkich zagadnień związanych z nieruchomościami. Pomagam w regulowaniu stanu prawnego nieruchomości. Rozwiązuję problemy związane z zasiedzeniem, służebnościami, granicami działek, nieaktualnymi zapisami w księgach wieczystych, spadkami i sporami o współwłasność. Zapewniam wsparcie prawne w negocjacjach, sporach sądowych oraz bezpiecznym obrocie nieruchomościami.

Jestem również członkiem Śląskiej Izby Budownictwa z siedzibą w Katowicach.

Zajmuję się obsługą przedsiębiorstw działających w branży nieruchomości na różnym etapie – od momentu ich budowy aż po bezpieczne rozporządzanie nimi. Na co dzień współpracuję z przedsiębiorcami, których głównym przedmiotem działalności są roboty budowlane oraz transakcje na rynku nieruchomości. Doradzam jak skorzystać z przepisów prawnych po to, aby osiągnąć główny cel – przejść od zawarcia umowy do końcowego odbioru i rozliczenia robót / budowy. Moim zadaniem jest stworzenie ram prawnych, w których przedsiębiorcy mogą w spokoju realizować swoje usługi i z satysfakcją rozwijać działalność gospodarczą.

Dlaczego specjalizuję się właśnie w nieruchomościach? Ponieważ interesują mnie takie problemy prawne, które jeden raz rozwiążesz bądź prawidłowo uregulujesz, a z efektów korzystają całe pokolenia.

Skąd pomysł na temat bloga? Chciałabym się podzielić doświadczeniem i w sposób praktyczny wyjaśnić, że warto precyzyjnie i szczegółowo sformułować prawa i obowiązki stron umowy o roboty budowlane po to, żeby przede wszystkim umowa rozwiązywała Twoje problemy na budowie, a tylko w razie absolutnej konieczności sąd, który mimo iż jest bezstronny i niezawisły, to przecież nie uczestniczy w Twojej budowie i nie zadba o Twoje indywidualne interesy.